„Servo Per Amikeco” (służyć poprzez przyjaźń).
Header

XIV Futsalowe Mistrzostwa Polski Górników i Przyjaciół

Luty 6th, 2020 | Posted by Admin in Aktualności | IPA J-bie | Śląska Grupa

20200125_154017W dniach 25 oraz 26 stycznia 2020 roku odbyły się „XIV Futsalowe Mistrzostwa Polski Górników i Przyjaciół” pod patronatem Prezydenta Miasta Żory – Waldemara Sochy oraz Przewodniczącego Rady Miasta w Żorach – Piotra Koszyła. Organizatorem było Stowarzyszenie „MADNESS”.

To już kolejna edycja tego turnieju i jak zawsze była bardzo silnie obsadzona. Łącznie
w przedmiotowych zawodach udział wzięło 28 drużyn, a same eliminacje odbywały się przez cały dzień 25 stycznia 2020 roku jednocześnie na dwóch halach sportowych w Żorach oraz
w Pawłowicach.

W turnieju tym po raz pierwszy udział wzięła również nasza drużyna „IPA Jastrzębie-Zdrój”. W skład 10 osobowej drużyny reprezentującej nasze stowarzyszenie wchodzili policjanci Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju z I Zastępcą Komendanta nadkom. Tomaszem Hynkiem na czele.

W grupie eliminacyjnej nasza drużyna zmierzyła się z takimi zespołami jak: KWK „Pniówek”, „Budimex” S.A., KWK „Szczygłowice”, „Mador”, „Budoserwis” oraz ZG „Sobieski”. Na uwagę zasługuje fakt, iż tak silnie obsadzona grupa, zawierająca drużyny wchodzące w skład laureatów turnieju z lat poprzednich, nie była łatwą przeprawą. Nasi zawodnicy już w pierwszym inaugurującym meczu zmierzyli się z jednym z pretendentów do końcowego sukcesu – drużyną KWK „Pniówek”. Pomimo włożenia ogromnego wysiłku i starań, nasi zawodnicy przegrali ten mecz 0:1, a drużyna ww. kopalni odpadła docelowo w ćwierćfinale turnieju przegrywając
w konkursie rzutów karnych z drużyną „OŚWIATA”, która ostatecznie zajęła II miejsce w turnieju.

Niestety naszym zawodnikom nie udało się awansować do kolejnej rundy rozgrywek
i zakończyli swoją przygodę w pierwszym dniu zmagań.

Sam turniej był zorganizowany bardzo profesjonalnie i z rozmachem. Mamy nadzieję, że
w przyszłym roku nasi zawodnicy również wezmą udział w tym turnieju, bogatsi o zdobyte doświadczenie i awansują z grupy eliminacyjnej.

Ostatecznie turniej wygrała drużyna z Sośnicy.

Komentowanie zamknięte.