„Servo Per Amikeco” (służyć poprzez przyjaźń).
Header

Wyjazd na Ukrainę

Wrzesień 2nd, 2012 | Posted by Admin in Aktualności | HT Hawks | IPA J-bie

Planujemy wyjazd na Turniej w Hokeju na lodzie na Ukrainę do Doniecka. W dniach od 16-22 maja 2012r. Przewidywany koszt to ok. 100 dolarów za nocleg i śniadania 5 noclegów oraz 300 zł od osoby transport. Szczegóły dotyczące wyjazdu zostaną podane w terminie późniejszym.
Zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt z Robertem Sierszulskim.

UWAGA !! Osoby zainteresowane wyjazdem muszą posiadać aktualny paszport.
Z ostatnie chwili:  ”Koszty wyjazdu i pobytu spadają” – negocjacje w toku

 

W trakcie pobytu przewidywane jest zwiedzanie kuilku ciekawych miejsc m.in:

1. Mariupol (ukr. Маріуполь, ros. Mариуполь) – miasto portowe położone we wschodniej części Ukrainy, w obwodzie donieckim nad brzegiem Morza Azowskiego przy ujściu rzeki Kalmius (ukr. Кальміус).

2. Spacery nad Morzem Azowskim (ros. Азовское море; ukr. Азовське море tatarski Azaq deñizi) – część Morza Czarnego znajdująca się u wybrzeży Ukrainy oraz Rosji. Od Morza Czarnego oddzielone jest przez Półwysep Kerczeński (część Krymu) i Tamański, łączy się z nim przez Cieśninę Kerczeńską.

3. W drodze powrotnej Twierdza w Chocimiu (ukr. Хотинська фортеця, tur. Hotin Kalesi) – fortyfikacja w Chocimiu, na Ukrainie, usytuowana na wysokim, skalistym brzegu Dniestru w obwodzie czerniowieckim. Budowa fortecy rozpoczęła się w 1325, prace nad nią trwały jeszcze do 1380 roku. Budowla została zaliczana do „siedmiu cudów Ukrainy”.

4. Kamieniec Podolski (ukr. Кам’янець-Подільський, ros. Каменец-Подольский; ormiańskiԿամիանեց-Պոդոլսկի; jidysz קאַמענעץ, Kamenec) – miasto nad Smotryczem, w obwodzie chmielnickim, siedziba rejonu kamienieckiego Ukrainy; stolica Podola, stolica diecezji kamieniecko-podolskiej (1378); uniwersytet (1918); 93,3 tys. mieszk. (2004).
Najcenniejszym zabytkiem Kamieńca jest zespół urbanistyczno-architektoniczny Starego Miasta i twierdzy w Kamieńcu Podolskim, zwana dawniej „przedmurzem Chrześcijaństwa” lub „bramą do Polski”[2]. W XIX wieku śródmieście przeniesiono na Nowe Miasto.

1. Mariupol, Obwód doniecki, Ukraina


Wyświetl większą mapę

Komentowanie zamknięte.