„Servo Per Amikeco” (służyć poprzez przyjaźń).
Header

Fight Club

Sekcji IPA Fight Club działa w ramach Regionu IPA Jastrzębie-Zdrój. Projekt powstał w celu zrzeszenia dość dużej grupy funkcjonariuszy uprawiających w przeszłości sporty walki. Funkcjonariusze zrzeszeni w IFC zaproponowali rozpoczęcie serii szkoleń z zakresu realnej samoobrony. Dzięki uprzejmości Dyrekcji MOSiR w Jastrzębiu-Zdroju w osobach p. Zofia FLOREK oraz p. Michał SZELONG , którzy przychylnie spojrzeli na przedstawiony im projekt udało się przeprowadzić kilka edycji „Kursów Samoobrony Dla Kobiet”. Pomoc w realizacji projektu włączają się czynnie trener prowadzący zajęcia w Klubie Judo „KOKA” z Jastrzębia-Zdroju. W chwili obecnej IFC zaangażowało się w prowadzenie następnego projekt pod roboczą nazwą „Aktywne Spędzanie Wolnego Czasu” (ASWC). Z uwagi na duże zainteresowanie projektem podzielono go na dwie grupy.

Zajęcia w grupie IPA Fight Club skierowana jest do młodzieży w wieku 15 – 21 lat i porusza tematykę z zakresu walki wręcz. W trakcie zajęć uczestnicy zapoznają się z:

  • Technikami stosowanymi w Judo, Brazylijskim Jiu-Jitsu
  • Kung-Fu,
  • Boks,
  • oraz zajęcia z zakresu rekreacji ruchowej,

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę od godz. 7.00

W trakcie zajęć uczestnicy podnoszą swoją siłę i sprawność fizyczną zapoznając się z elementami CrossFit – programu treningowego siłowego i kondycyjnego, który opiera się na wzroście dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych uznanych przez specjalistów. Podczas ćwiczeń rozwija się siłę i masę mięśni, aby wzmocnić siłę ruchu mięśni w życiu realnym.

Zajęcia w chwili obecnej prowadzi instruktor posiadający stosowne uprawnienia i umiejętności z zakresu wymienionych wyżej sportów i sztuk walki.

Marek Kropiwnicki  - 3 Dan Kung Fu Chan Shaolin Si Samoobrona Dju Su, 1 Dan Judo,
Instruktor TTI w Policji,