„Servo Per Amikeco” (służyć poprzez przyjaźń).
Header

SerwerSMS.pl – POLECAMY

Kwiecień 1st, 2017 | Napisane przez Admin w Aktualności - (Komentowanie nie jest możliwe)

930x180

Witamy Serdecznie

Styczeń 1st, 2012 | Napisane przez admin w IPA J-bie | Śląska Grupa - (Komentowanie nie jest możliwe)

LogoIPAJesteś na stronie IPA Region Jastrzębie-Zdrój. Nasze Stowarzyszenie jest jednym z regionalnych oddziałów IPA Polska. IPA to największe międzynarodowe stowarzyszenie na świecie z ilością 322098 członków zrzeszonych w 60 krajach. Jest stowarzyszeniem niezawisłym łączącym wszystkie policyjne służby, bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. Jest stowarzyszeniem neutralnym politycznie, gospodarczo, związkowo i religijnie.

(więcej…)

Słoneczna Francja

Kwiecień 17th, 2019 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

000
Piękna pogoda, promienie słońca muskające twarz, wspaniałe widoki gór, które zachwycały swoim kontrastem – z jednej strony ośnieżone, zachęcające do jazdy na nartach, z drugiej – widoczne skały z zielonymi akcentami roślinności i skocznymi, górskimi kozicami przypominające nadchodzącą wiosnę.

Takie krajobrazy i pogoda towarzyszyły Nam przez cały tydzień, kiedy to po raz drugi region IPA Jastrzębie wyruszył w podróż do Francji, by na tydzień osiedlić się w cudownej, wysoko położonej miejscowości Isola 2000 i móc oddać się ostatnim tchnieniom zimowego szaleństwa. Było to idealne zamknięcie sezonu narciarskiego, w wydaniu bardziej wiosennym, na świetnych stokach i w doborowym towarzystwie!

Dziękujemy i już czekamy na kolejne, zimowe atrakcje!

Wesołych Świąt

Kwiecień 15th, 2019 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA Polska - (Komentowanie nie jest możliwe)

SwietaWielkan

Relacja – ISOLA 2000

Luty 11th, 2019 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

00a960

Gdy nadszedł długo wyczekiwany czas.
Późnym popołudniem 25 stycznia 2019r grupa 36 członków oraz sympatyków Regionu Jastrzębie-Zdrój zebrała się na dworcu autobusowym w Jastrzębiu-Zdroju. Odziani w czapki, ciepłe kurtki z nartami na ramieniu siedząc na walizkach oczekiwaliśmy na przyjazd autobusu. Gdy nadeszło pierwsze wyzwanie polegające na zapakowaniu niemałej ilości bagażu wiedzieliśmy, że nadciąga przygoda. Po zmaganiach związanych z jego układaniem nastał błogi spokój i radość zagościła na naszych twarzach. Teraz mogliśmy spojrzeć przygodzie w oczy. Stało się. Grupa ruszyła w kierunku francuskiej ISOLI 2000, malowniczej mieściny położonej u stóp Alp. Gdzie po dotarciu na miejsce mieliśmy rozkoszować się serwowanymi tam atrakcjami oraz napawać się urokami szusowania na nartach i deskach. O trudach związanych z 21 godzinną podróżą wszyscy uczestnicy zapomnieli tuż po wyjściu z autokaru. Na miejscu przywitało nas słońce i dobrze rokująca prognoza pogody, która upewniała nas w przekonaniu, że pochłonie nas zimowe szaleństwo. Nie myliliśmy się, gdyż bardzo dobrze przygotowane trasy, rewelacyjne widoki, cisza i błogi spokój oszołomiły wszystkich uczestników wyprawy. Słychać było zewsząd głosy, że „Jastrzębski Region musi mieć niezłe znajomości tam na górze” bo jak zawsze gdy wyjeżdżają pogoda dopisuje. Ha ha ha! Powiedział bym gdybym był nie skromny, że coś w tym musi być?. Taki tydzień narciarskiego szaleństwa, oderwania się od codzienności oraz stresów. Nawiązanie nowych znajomości, przyjaźni, ciekawe rozmowy, integracja członków oraz sympatyków regionu zawsze pozostawia niezapomniane wrażenia. Które pozostaną na trwale w naszej pamięci stając się głównym „owocem” naszej eskapady. Kiedy nadszedł czas wyjazdu jak to z reguły bywa, nastał czas nostalgii. Zewsząd słychać było „o jaka szkoda, że wszystko, co dobre niestety zawsze się kiedyś kończy”. Jednak jak zwykle w sercach pozostaje nadzieja, że za rok „kto wie – pewno będzie lepiej”. Ponad tygodniowy czas relaksu niestety dobiegł końca i należało powrócić do codzienności. Zapakowani do autokaru ruszyliśmy w drogę powrotną by 3 lutego 2019r dotrzeć do Jastrzębia. Podsumowując naszą eskapadę należy niewątpliwie stwierdzić, że wyjazd przyniósł Nam sporo wrażeń estetycznych. Wymusił na naszych ciałach więcej ruchu na świeżym powietrzu. Zaowocował mnóstwem znajomości oraz niemałą garścią turystycznej wiedzy odnośnie tego gdzie warto pojechać i co zobaczyć w przyszłości. IPA Jastrzębie – Czekamy na kolejny wyjazd.

Relacja z Mazur

Lipiec 31st, 2018 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

cofRelacja z wyjazdu IPA Region Jastrzębie na Mazury do m. Kalbornia w dniach 08.07-15.07.2018
Wreszcie nadszedł dzień i wybiła godzina wyjazdu na upragnione tygodniowe wakacje na Mazurach do miejscowości Kalbornia. I tak ósmego lipca 2018r. o godzinie 04.00 wyruszyliśmy autokarem w doborowym towarzystwie członków, sympatyków oraz kolegów z innego Regionu IPA na wymarzone wakacje. Droga minęła szybko i około godz. 12.00 czekały na nas przytulne i świetnie usytuowane domki oraz pawilon gdzie spożywaliśmy śniadania, obiady i kolacje. Niedzielne popołudnie to czas wolny i okazja do zapoznania się z ośrodkiem. Poniedziałkowy dzień to czas do własnej dyspozycji. Spędzaliśmy go aktywnie pływając na kajakach, rowerkach wodnych, jeżdżąc rowerach a mniej aktywni na opalaniu się na plaży. Wieczorem cudowne ognisko integracyjne przy akompaniamencie DJ. Zabawa skończyła się około 23.00. Wtorek powitał nas piękną pogodą i perspektywą z rejsem statkiem po jeziorze z miejscowości Stare Jabłonki do Ostródy. Piękne urokliwe zatoczki, zakola jezior Mały i Wielki Szeląg. Cała trasa była wspaniałym przeżyciem dla wszystkich uczestników rejsu. W trakcie rejsu można było zauważyć chronione gatunki ptaków takie jak: żurawie, czaple oraz perkozy. Statek dwukrotnie pokonywał śluzy w Małej Rusi i Ostródzie i to właśnie zrobiło na uczestnikach rejsu największe wrażenie. Środa to dzień przeznaczony na leniuchowanie, sporty wodne oraz spędzanie czasu wolnego w miłym towarzystwie naszych przyjaciół i znajomych. Wieczorne grillowanie na ogniskach wypełniły nam ten czas.
(więcej…)

Na Strzelnicy

Lipiec 4th, 2018 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)
Dnia 16 czerwca dwudziestu dwóch członków oraz sympatyków Regionu IPA Jastrzębie miało okazję spróbować swoich sił na strzelnicy Hubertus w Goleszowie. Profesjonalna obsługa i sprzęt spowodowały, iż było to jedno z niepowtarzalnych doświadczeń. Po bezpiecznym odłożeniu broni wyruszyliśmy do hotelu Perła Beskidu w Ustroniu, gdzie wieczorem czekał na Nas Dj Ebi oraz pyszna kolacja. Nazajutrz, po nocy pełnej tanecznych wrażeń, zjedliśmy śniadanie. Chętni mogli skorzystać jeszcze ze strefy SPA. O godzinie 14 opuściliśmy hotel, z nadzieją na więcej podobnych, weekendowych wyjazdów!

                     Karolina SIERSZULSKA

DZIEŃ KOBIET w IPA JASTRZĘBIE

Marzec 16th, 2018 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

00m300Zgodnie z kilkuletnią już tradycją, na początku marca członkowie IPA Jastrzębie wybrali się na „białe szaleństwo”. Nasz wyjazd, tak jak i poprzednie, połączony został ze świętem Dnia Kobiet. W tym roku fajnie się złożyło, bo „nasz” Dzień Kobiet przypadł dokładnie w…Dzień Mężczyzn! W takich okolicznościach o 6 rano grupa 45 osób – pięknych Pań i przystojnych facetów – wyruszyła w stronę czeskiej Owczarni, czyli na kolejne spotkanie z górą Pradziad. Z rana przywitał nas…. dobrze nam już znany stok i to było nasze szczęście, bo tym razem był niemal całkowicie spowity gęstą mgłą i gdyby nie dobre rozeznanie, mogło by być ciężko.

(więcej…)

Isola 2000

Luty 13th, 2018 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

00m

.

Pozdrowienia ze słonecznej Francji!

 O tak, słońca w górach Nam nie brakowało! Piękne, wysoko osadzone, górskie miasteczko Isola 2000 było kolejnym miejscem na mapie, w którym zatrzymał się Region IPA Jastrzębie. Licząca czterdzieści jeden osób grupa przez prawie tydzień mogła oddać się zimowemu szaleństwu! Codziennie perfekcyjnie przygotowane trasy tylko kusiły by wziąć narty lub deskę pod pachę i pośmigać na francuskich stokach.

(więcej…)