„Servo Per Amikeco” (służyć poprzez przyjaźń).
Header

SerwerSMS.pl – POLECAMY

Kwiecień 1st, 2017 | Napisane przez Admin w Aktualności - (Komentowanie nie jest możliwe)

930x180

Witamy Serdecznie

Styczeń 1st, 2012 | Napisane przez admin w IPA J-bie | Śląska Grupa - (Komentowanie nie jest możliwe)

LogoIPAJesteś na stronie IPA Region Jastrzębie-Zdrój. Nasze Stowarzyszenie jest jednym z regionalnych oddziałów IPA Polska. IPA to największe międzynarodowe stowarzyszenie na świecie z ilością 322098 członków zrzeszonych w 60 krajach. Jest stowarzyszeniem niezawisłym łączącym wszystkie policyjne służby, bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. Jest stowarzyszeniem neutralnym politycznie, gospodarczo, związkowo i religijnie.

(więcej…)

Pomóż Rodzinie Patryka

Styczeń 29th, 2021 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

ZrzutaPatrykPomóż rodzinie Patryka, który odszedł przedwcześnie na wieczną służbę.
Patryk odszedł od nas przedwcześnie w piątek 22 stycznia 2021 roku pozostawiając żonę i dzieci. Patryk był wspaniałym człowiekiem, policjantem z krwi i kości. Nie wahał się przed podjęciem decyzji i działaniem, wielokrotnie pomagał innym z narażeniem własnego życia. Zawsze mogliśmy liczyć na jego pomoc, a teraz chcielibyśmy pomóc jego rodzinie, która znalazła się w bardzo trudniej sytuacji finansowej. Jakiś czas temu Patryk zaciągnął w banku kredyt na zakup nieruchomości. Jak każdy marzył o własnym domu. Wtedy jeszcze nic nie wskazywało na to, że Patryk zbyt wcześnie odejdzie na wieczną służbę. Żona Patryka przez panującą sytuację epidemiczną straciła pracę. Nasz przyjaciel był jedynym żywicielem rodziny. Jego najbliżsi zostali bez środków do życia z ogromnymi zobowiązaniami wobec banku.

Kwota jaką chcielibyśmy zebrać pozwoliłaby na zaspokojenie podstawowych codziennych potrzeb takich jak żywność czy opał i być może na częściową spłatę kredytu. (link z przekierowaniem na stronę zrzuty.pl)

Przedłużenie członkostwa 2021

Grudzień 31st, 2020 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

LegitymacjaIPAOdnawianie członkostwa, przedłużanie członkostwa, wysokość składki, procedura i formalności – to standardowy zestaw pytań pojawiający się rok rocznie na przełomie grudnia i stycznia.

Zapraszamy do lektury tego artykułu wszystkich nowych członków, ale i tych, którzy pragną rok rocznie uzyskać te same odpowiedzi na w gruncie rzeczy te same pytania. Jednocześnie informujemy, że wszelkie niezbędne dane i zasady znajdują się w REGULAMINACH poszczególnych programów członkowskich i w szczegółach mogą się różnić, dlatego istotne jest by postępować zgodnie z wytycznymi regulaminu danego programu członkowskiego.

Niniejszy przewodnik przygotowany został na podstawie najczęściej zadawanych pytań i korespondencji kierowanej do Śląskiej Grupy Wojewódzkiej IPA

Zapraszamy do lektury artykułu.

Członkowie IPA Jastrzębie-Zdrój dokonują wpłat na poniższe konto

82 1240 4386 1111 0000 5274 9010

Szczęśliwego Nowego 2021 Roku

Grudzień 30th, 2020 | Napisane przez Admin w Aktualności | Śląska Grupa - (Komentowanie nie jest możliwe)

Zyczenia2021

Życzenia Świąteczne

Grudzień 21st, 2020 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

ZyczeniaSwiateczne2020

Białka

Marzec 17th, 2020 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

00Nasz coroczny tradycyjny wyjazd z IPA Jastrzębie związany z Dniem Kobiet i w tym roku się spełnił. Na tegoroczny więcej osób pojechało na termy do Białki Tatrzańskiej a niektórzy „zapaleńcy-szaleńcy” wybrali stok w Kotelnicy Białczańskiej. Pełni zapału i chęci o godzinie 6.00 rano 37 radosnych osób wyruszyło w kierunku Term Bania. Podróż polską i słowacką stroną upłynęła szybko a termy przywitały nas piękną pogodą.
I tak narciarze na stok a reszta na termy. Korzystaliśmy ze strefy zabawy i relaksu przez 4,5 godziny a nieliczni wybrali się do sauny. Nasi najmłodsi uczestnicy byli zachwyceni i w ogóle nie chcieli wychodzić z wody. Starsze morsy korzystały z basenów na zewnątrz. Zabawa była pierwszorzędna i żal było kończyć Nasz pobyt na termach. Po wyjściu z term czas wolny na obiad, spacery po Białce…..no i oczywiście małe zakupy tj. oscypki i tradycyjne ciupagi. Każdy znalazł coś dla siebie, przede wszystkim dobre towarzystwo i naprawdę sporo świeżego powietrza, pięknych krajobrazów ( chociaż mało śniegu) i ciekawych wrażeń. Kilka fotek na pewno nie oddaje w pełni uroku tego miejsca. Wszystkim dziękujemy za wspólny wyjazd, pozdrowienia i podziękowania dla kierowcy, że bezpiecznie nas zawiózł, odwiózł i nikogo nie zgubił po drodze….. Tradycyjnie do zobaczenia na kolejnych wyjazdach Regionu IPA Jastrzębie.
D.Michulec

Zebranie sprawozdawcze

Luty 25th, 2020 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

Spotkanie_SprawozdawczeW dniu 21.02.2020r. o godz. 17:00 w lokalu ,,Na Kępce” w Zebrzydowicach, odbyło się zebranie sprawozdawcze Regionu IPA Jastrzębie-Zdrój. Po otwarciu zebrania skarbnik T.Grzonka przedstawił sprawozdanie finansowe z działalności IPA Jastrzębie-Zdrój za rok 2019. Po wysłuchaniu sprawozdania Przewodniczący R.Sierszulski zapoznał nas z projektami i planem działań na rok 2020. Między innymi zebrani zaznajomili się z propozycjami imprez, które planowane są do realizacji w tym roku a powiązane są ściśle z obchodami 15-Lecia istnienia Naszego Regionu.
Po oficjalnej części spotkania przeszliśmy do jej nieoficjalnej części na której mogliśmy powspominać miniony rok obfitujący w wyjazdy i wycieczki na których bawiliśmy się wspaniale. Oby i w tym roku nie zabrakło nam czasu i siły na organizację podobnych imprez. Na spotkanie obecnych było 20-tu członków IPA Region Jastrzębie-Zdrój.

XIV Futsalowe Mistrzostwa Polski Górników i Przyjaciół

Luty 6th, 2020 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie | Śląska Grupa - (Komentowanie nie jest możliwe)

20200125_154017W dniach 25 oraz 26 stycznia 2020 roku odbyły się „XIV Futsalowe Mistrzostwa Polski Górników i Przyjaciół” pod patronatem Prezydenta Miasta Żory – Waldemara Sochy oraz Przewodniczącego Rady Miasta w Żorach – Piotra Koszyła. Organizatorem było Stowarzyszenie „MADNESS”.

To już kolejna edycja tego turnieju i jak zawsze była bardzo silnie obsadzona. Łącznie
w przedmiotowych zawodach udział wzięło 28 drużyn, a same eliminacje odbywały się przez cały dzień 25 stycznia 2020 roku jednocześnie na dwóch halach sportowych w Żorach oraz
w Pawłowicach.

W turnieju tym po raz pierwszy udział wzięła również nasza drużyna „IPA Jastrzębie-Zdrój”. W skład 10 osobowej drużyny reprezentującej nasze stowarzyszenie wchodzili policjanci Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju z I Zastępcą Komendanta nadkom. Tomaszem Hynkiem na czele.

W grupie eliminacyjnej nasza drużyna zmierzyła się z takimi zespołami jak: KWK „Pniówek”, „Budimex” S.A., KWK „Szczygłowice”, „Mador”, „Budoserwis” oraz ZG „Sobieski”. Na uwagę zasługuje fakt, iż tak silnie obsadzona grupa, zawierająca drużyny wchodzące w skład laureatów turnieju z lat poprzednich, nie była łatwą przeprawą. Nasi zawodnicy już w pierwszym inaugurującym meczu zmierzyli się z jednym z pretendentów do końcowego sukcesu – drużyną KWK „Pniówek”. Pomimo włożenia ogromnego wysiłku i starań, nasi zawodnicy przegrali ten mecz 0:1, a drużyna ww. kopalni odpadła docelowo w ćwierćfinale turnieju przegrywając
w konkursie rzutów karnych z drużyną „OŚWIATA”, która ostatecznie zajęła II miejsce w turnieju.

Niestety naszym zawodnikom nie udało się awansować do kolejnej rundy rozgrywek
i zakończyli swoją przygodę w pierwszym dniu zmagań.

Sam turniej był zorganizowany bardzo profesjonalnie i z rozmachem. Mamy nadzieję, że
w przyszłym roku nasi zawodnicy również wezmą udział w tym turnieju, bogatsi o zdobyte doświadczenie i awansują z grupy eliminacyjnej.

Ostatecznie turniej wygrała drużyna z Sośnicy.