„Servo Per Amikeco” (służyć poprzez przyjaźń).
Header

SerwerSMS.pl – POLECAMY

Kwiecień 1st, 2017 | Napisane przez Admin w Aktualności - (Komentowanie nie jest możliwe)

930x180

Witamy Serdecznie

Styczeń 1st, 2012 | Napisane przez admin w IPA J-bie | Śląska Grupa - (Komentowanie nie jest możliwe)

LogoIPAJesteś na stronie IPA Region Jastrzębie-Zdrój. Nasze Stowarzyszenie jest jednym z regionalnych oddziałów IPA Polska. IPA to największe międzynarodowe stowarzyszenie na świecie z ilością 322098 członków zrzeszonych w 60 krajach. Jest stowarzyszeniem niezawisłym łączącym wszystkie policyjne służby, bez różnicy stopnia, wykształcenia, płci, rasy, barwy skóry, mowy i religii. Jest stowarzyszeniem neutralnym politycznie, gospodarczo, związkowo i religijnie.

(więcej…)

Świeradów-Zdrój

Październik 5th, 2022 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

001 (Copy)W dniach 18 – 25 września, w grupie 35 osób, członków i sympatyków, Region IPA Jastrzębie udał się na „integracje w spa młodości, aby wygrzać swoje kości” w Świeradowie-Zdroju. Na miejscu korzystaliśmy z zabiegów odnowy biologicznej, masaży oraz innych wygód. Popołudnia spędzaliśmy najczęściej na spacerach, które obfitowały w kosze pełne grzybów, korzystaliśmy z uroków ścieżek turystycznych, prowadzących do licznych wież widokowych oraz spotykaliśmy się na towarzyskich wieczorkach w kręgielni. Ponadto, nie zabrakło wspólnej integracji przy ognisku, mieliśmy również okazję zwiedzić Zamek Czocha i okolice, a także udać do pięknej, słonecznej Pragi. Zadowoleni, odmłodzeni i wypoczęci, wróciliśmy z planami na kolejne wyjazdy, „może kolejne spa”?

.                                                                                                   Robert Sierszulski

(obszerniejsza dokumentacja fotograficzna jest dostępna na Naszym FB zapraszamy).

Goście z USA

Wrzesień 29th, 2022 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

IPA_USA_MIdea IPA „Servo per amikeco” nie jest gołosłowna. Doświadczyliśmy tego po ataku Rosji na Ukrainę. W moim z kolei przypadku z będącym w kontakcie emerytowanym policjantem Dennisem Reno z USA. W najtrudniejszym okresie wsparł nas materialnie wraz z grupą przyjaciół z USA kilkanaście osób z Ukrainy, którym udzieliliśmy pomocy tu na miejscu w Jastrzębiu Zdroju.
17 września mieliśmy okazję przyjąć Dennisa wraz z żoną Sandy w Polsce, którzy w drodze do Jastrzębia Zdroju zatrzymali się na chwilę przy Grobie Policjanta Polskiego obok KWP Katowicach. Następnie zostali przyjęci w KMP przez I Zastępcę Komendanta Miejskiego mł.insp. Marka Sobiegraja wraz z będącymi w służbie naczelnikami wydziałów. W trakcie spotkania doszło do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń odnośnie warunków pełnienia służby w Polsce i USA, które są nieporównywalne ze względu na pospolite posiadanie broni przez osoby w USA. Skutkiem tego jest obowiązkiem używania kamizelek kuloodpornych i kamerek przez patrolujących rejon policjantów, którzy co najmniej raz dziennie podejmują interwencję związaną ze strzelaniną. Dennis interesował się warunkami w naszej jednostce, miał też okazję przyjrzeć się wyposażeniu i umundurowaniu policjanta prewencji w trakcie służby oraz pojazdowi specjalistycznemu będącemu w użyciu przez Wydział Ruchu Drogowego. Po spotkaniu, które przebiegło w dobrej i przyjaznej atmosferze Dennis otrzymał na pamiątkę maskotkę śląskiej policji „Sznupka”, z którym poleci do USA.

podinsp.w st.spocz. Roman Wiercioch

Naša fešta!

Lipiec 30th, 2022 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

001BosniaNasza 12-dniowa, słoneczna fešta dobiegła końca. Kiedy 14 lipca Region IPA Jastrzębie upychał ostatnią walizkę do autokaru, nikt z 50 osobowej grupy nie zdawał sobie sprawy jak szybko minie ten dopiero rozpoczynający się bośniacki sen. Pierwszym przystankiem na trasie, był nocleg w hotelu tranzytowym w Chorwacji. Następnego dnia, gotowi i wypoczęci, ruszyliśmy w dalszą drogę. Po południu dotarliśmy na miejsce – do Neum w Bośni i Hercegowinie – gdzie czekał na nas czterogwiazdkowy hotel z super wyposażeniem i niebanalną historią. Przez kolejne dni mogliśmy odpoczywać, delektując się słońcem i kąpielami w jednym z dwóch hotelowych basenów lub w przejrzystym Morzu Adriatyckim. Podczas pobytu mieliśmy również okazję odwiedzić zabytkowy Mostar oraz Górę Objawień wraz kościołem parafialnym w Medjugorje, zwiedzić piękne miasta Chorwacji: Dubrovnik, a w drodze powrotnej Trogir, a także przepłynąć statkiem Dolinę Neretwy, w pięknych i romantycznych okolicznościach wraz z towarzystwem nenufarów, która to podróż zakończyła się poczęstunkiem, tańcami i integracją grupy. Niestety, wszystko co dobre kiedyś się kończy, a zatem i ten niezapomniany wyjazd musiał się skończyć. Żegnając Neum, podziwiając nowo wybudowany most, z przerwą na nocleg w Chorwacji, dotarliśmy szczęśliwie do Polski. Bardzo dziękujemy za wyjazd, piękną pogodę, wspaniałą atmosferę i czekamy na kolejną wycieczkę! (dokumentacja fotograficzna dostępna na FB)

Karolina Sierszulska

Relacja z obchodów Święta Policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Lipiec 26th, 2022 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

IMG_9534W dniach 14 i 15 lipca 2022 roku XXX Region IPA Jastrzębie-Zdrój wraz z NSZZP oraz Stowarzyszeniem Emerytów i Rencistów Policyjnych w Jastrzębiu-Zdroju współorganizował obchody Święta Policji w Jastrzębiu-Zdroju. Uroczystości odbyły się w dwóch odsłonach w dniu 14 lipca część oficjalna, która miała miejsce w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. prof. Józefa Świdra oraz spotkaniu integracyjnemu w dniu 15 lipca które odbyło się na terenie OSP Ruptawa. W części oficjalnej oprócz policjantów garnizonu jastrzębskiego udział wzięli zaproszeni goście reprezentujący władze państwowe i samorządowe a także zaprzyjaźnione instytucje. Szczególnym gościem był zastępca komendanta wojewódzkiego w Katowicach insp. Dominik Łączyk. Po uroczystym apelu wybrani funkcjonariusze policji otrzymali awanse na wyższe stopnie a także odebrali nagrody za szczególne osiągnięcia w służbie. Uroczystość została umilona przez koncert fortepianowo-smyczkowy w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej.
15 lipca policjanci, członkowie IPA Jastrzębie-Zdrój, związkowcy policyjni, emeryci i renciści policyjni a także zaproszeni goście brali udział w spotkaniu integracyjnym. Zabawa, tańce i rozmowy trwały do białego rana.
Relacja Paweł Mrozek.

Zaproszenie

Czerwiec 22nd, 2022 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

Zaproszenie

Energylandia

Czerwiec 1st, 2022 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

btrRelacja z pobytu w Parku Rozrywki Energylandia w dniu 21.05.2022r z Regionem IPA Jastrzębie Zdrój z okazji Dnia Dziecka.

Sezon wiosenny bywa męczący z powodu zmiennej pogody. Jednak, gdy słońce świeci i jest lekki wiaterek warto to wykorzystać w pełni. W końcu Dzień Dziecka jest raz w roku i to jest doskonała okazja na trochę zabawy a nawet całe mnóstwo beztroskiego ubawu. Nie zastanawiając się dłużej zbieramy członków, sympatyków IPA oraz ich rodzin /dzieci, wnuki/ i jedziemy – Energylandia Zator. Docieramy na miejsce około 10.00 i od razu ruszamy w wir zabawy. Ogólnie w parku jest kilka stref: jak Bajkolandia, Strefa Ekstremalna i Familijna, Show oraz Waterpark. Wybór atrakcji aż przyprawia o zawrót głowy. Ekipa 70 osób razem z naszymi dzieciakami ruszyła na podbój parku rozrywki.
Mniejsze dzieciaki korzystały ze spokojniej Strefy Familijnej. Na pierwszy rzut poszły karuzele, wioski tematyczne, które faktycznie robią wizualnie świetną robotę. Dużą popularnością cieszyła się kolejka samochodowa po Dino Parku. Potem dzieci i nastolatkowie oddawali się rozbijaniu samochodzików na Formuła Autodrom /dorosłym wcale nie przeszkadzało, że dookoła były głównie dzieci/ i też korzystali z przejażdżek.
Dorośli oraz nasi nastolatkowie ruszyli nieznane do Domu Strachów – Monster Attack. Okazało się, że nie jest to taki typowy dom z horroru. Atak przeprowadzały w większości roboty monstra a my otrzymaliśmy laserowe pistolety do obrony własnej.
Później sami rodzice oraz opiekunowie korzystali ze Strefy Ekstremalnej. Przy tym Dom Strachów to mały pikuś!. Mega Coaster Hyperion, Speed, Tsunami Drop, Viking będzie się śnił po nocach. Jazda w szalonym pędzie wielu z Nas podnosiła ciśnienie oraz poziom adrenaliny. Wielu z Nas korzystało z tych atrakcji po kilka razy.
Nasze dzieciaki korzystały z jedzenia w różnego rodzaju restauracjach, barach, pierogarniach. Tradycyjnym daniem dzieci były frytki z ketchupem oraz soczek.
Około godz. 15.45 większość Naszych dzieciaków uczestniczyła w pokazie EXTREME Energylandia pokazu jazdy, dryftu samochodami osobowymi, ciężarówkami oraz motocyklami. Radość i aplauz wzbudzały pościgi oraz wspaniała jazda kaskaderów.
Niestety czas szybko mija i nadeszła godzina powrotu. Wszyscy byli zadowoleni z pogody, spotkania po okresie pandemii ale przede wszystkim z uśmiechu i radości Naszych małych bohaterów. Będziemy oczekiwać na następny wyjazd z okazji Dnia Dziecka z regionem IPA Jastrzębie Zdrój.
D.Michulec

Zdrowych i Wesołych Świąt

Kwiecień 15th, 2022 | Napisane przez Admin w Aktualności | IPA J-bie - (Komentowanie nie jest możliwe)

IPAwielkanoc